‘‘Neogen Diagnostik, CellSafe şirketinin Türkiye yetkili temsilcisi oldu.’’

Mayıs 17, 2021

2009 yılında Güney Kore’de faaliyetlerine başlayan CellSafe şirketi, hücre kültürünü olumsuz etkileyen Mycoplasma etkenini moleküler yöntemlerle yüksek hassasiyetle saptayabilen, varsa ortadan kaldırabilen ve Mycoplasma sorunlarını önleyebilen ‘‘Mycoplasma Toplam Çözümleri’’ne sahip bir biyo-girişim şirketidir.

Hücre kültürlerinde saptanması oldukça zor olan Mycoplasma etkenini saptayabilmek hedefiyle mevcut en iyi teknolojiyi geliştirebilmek adına CellSafe birçok teknik zorluğun üstesinden gelmiştir. Asya’da türünün ilk örneği olan Mycoplasma qPCR saptama kitini ve Mycoplasma eliminasyon kitini geliştirmiş, ürünlerini Amerika Birleşik Devletleri ile Japonya dahil olmak üzere dünya çapında ihraç etmeye başlamıştır.

CellSafe, her tür ürünü birinci sınıf bir kalite sistemine göre üretmek için GMP sınıfı bir üretim tesisine sahiptir. GMP sınıfında Taq DNA polimerazı da içeren çeşitli tanı malzemelerini üretmekte olan CellSafe, bu ürünleri üniversitelerle, hastanelerle ve tanı şirketleriyle buluşturmaktadır.

Mycoplasma kontaminasyonuyla mücadelede Mycoplasma saptama, yok etme veya önleme amacıyla GMP standartlarında üretilen yüksek kaliteli CellSafe markalı ürünler artık Türkiye’de ve Neogen Diagnostik aracılığıyla değerli araştırmacılara ulaştırılmaktadır. Bu yeni gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duymaktayız.

Neogen Diagnostik Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.

English EN Turkish TR